W dniach 6-8 września br. odbyła się II edycja Konferencji „Intermodal in Poland: North and South”. Na miejsce spotkania o najważniejszych sprawach dotyczących transportu intermodalnego oraz logistyki ponownie wybrano Szczecin.

Branża transportu kolejowego w Polsce w ostatnich latach przeszła znaczącą transformację obejmującą zmiany kierunków transportu i rodzajów przewożonych ładunków. Dużą rolę w rozwoju kolei towarowej jak i całej branży logistycznej w naszym kraju odgrywa transport intermodalny oraz rosnące znaczenie polskich portów bałtyckich.

W trakcie konferencji INTERMODAL IN POLAND NORTH-SOUTH odbyły się debaty o roli portów morskich w transporcie intermodalnym w Polsce i UE, znaczeniu transportu intermodalnego w procesie rozwoju zrównoważonego transportu i wpływie sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej na funkcjonowanie łańcuchów dostaw. W dyskusjach wzięli udział  eksperci i przedsiębiorcy z sektora TSL, przedstawiciele administracji publicznej i zarządów portów oraz organizacji branżowych zaangażowanych w funkcjonowanie łańcuchów dostaw.

Według Łukasza Grzesło, Prezesa CTL Logistcs s.r.o. i uczestnika debaty „Znaczenie portów morskich w transporcie intermodalnym w Polsce i UE”  konferencja stała na bardzo wysokim poziomie  a trafne i dociekliwe pytania moderatorów, różne punkty widzenia podparte praktyczną wiedzą i doświadczeniem sprawiły, że było naprawdę ciekawie

A jakie wnioski płyną z debat dla przewoźników kolejowych?

Łukasz Grzesło:

„Cieszy nas, że CTL Logistics Group trafnie przewidziała, że szybko będzie rosło znaczenie zachodniego korytarza północ-południe, łączącego porty w Szczecinie i Świnoujściu ze Śląskiem i granicą Polsko-Czeską. Na piękną widokowo i szybką trasę wzdłuż Odry, niemal codziennie wyruszają pociągi CTL Logistics. Ten korytarz handlowy pokazuje, że kolej towarowa może skutecznie konkurować w Polsce z transportem drogowym”.

Dziękujemy IntermodalNews.pl za zaproszenie i gratulujemy trafnego wyboru tematyki konferencji, także za możliwość wizyty studyjnej w Porcie Świnoujście. Do zobaczenia za rok w cieniu majestatycznych Dźwigozaurów😊