Grupa CTL Logistics to międzynarodowy operator logistyczny realizujący przewozy krajowe i międzynarodowe z wykorzystaniem własnego taboru i infrastruktury. Jesteśmy na rynku już ponad 25 lat. W okresie tym daliśmy się poznać jako rzetelny partner biznesowy co w rezultacie przekłada się na pozycję nr 6 wśród przewoźników towarowych w Polsce.
Głównymi Klientami spółki są koncerny wydobywcze węgla, kruszyw, koncerny paliwowe, zakłady chemiczne, producenci AGD, logistyka FMCG, koncerny energetyczne, operatorzy kontenerowi i wiele innych. Realizacja przewozów kolejowych odbywa się kompleksowo wraz z obsługą procesów przeładunkowych, obsługą bocznic kolejowych i masowych terminali, w tym również portów morskich.
W kooperacji ze spółką CTL Logistics GmbH wykonujemy przewozy transgraniczne, zarówno w imporcie jak i eksporcie towarów przez zachodnią granicę Polski. Wyróżnia nas możliwość koordynowania i obsługi transportu na całej trasie przewozu, również po stronie krajów Europy zachodniej i południowej.
Zarząd
Grzegorz Bogacki
Dyrektor Zarządzający CTL Logistics Sp. z o.o.
Związany z Grupą CTL Logistics od 2015 roku gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategicznych i Rozwoju. Od 1 sierpnia 2016 roku sprawował także funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Zarządzającego CTL Maczki – Bór S.A.
Na stanowisko Prezesa Zarządu CTL Logistics Pan Grzegorz Bogacki został powołany z dniem 31 października 2017 roku. Członek Rad Nadzorczych Spółek: CTL Haldex S.A. i MB EKO S.A.
Przed dołączeniem do Grupy CTL Pan Grzegorz Bogacki związany był z Grupą ORLEN, skąd wyniósł bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem, finansami, controllingiem, podatkami i księgowością oraz projektami rozwojowymi. Pełnił również funkcję Prezesa Zarządu Spółki zależnej Rafinerii Trzebinia - Ekonaft Trzebinia Sp. z o. o.
W latach 2013-2014 był szefem projektu konsolidacji aktywów południowych Koncernu PKN ORLEN: Rafinerii Trzebinia, Rafinerii Nafty Jedlicze oraz Fabryki Parafin Naftowax w wyniku którego powstała Spółka ORLEN Południe.
Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na dwóch kierunkach: Zarządzanie/Rachunkowość oraz Ekonomia/Finanse i Bankowość. Dodatkowo, na tej samej uczelni ukończył Europejskie Studia Menedżerskie. Uzyskał również tytuł MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Grzegorz Bogacki pełni dodatkowo funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Railway Business Forum.
Przemysław Palonka
Dyrektor Rozwoju Grupy CTL Logistics
Związany z Grupą CTL od 2018 roku. Od kwietnia 2019 pełni funkcję Członka Zarządu, Dyrektora Rozwoju Grupy CTL Logistics.
Przed dołączeniem do CTL Logistics pracował w PKO Banku Polskim SA, ICT Sp. z o.o., Grupie Kapitałowej Fasing S.A. skąd wyniósł bogate doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z finansami, handlem, a także zarządzania projektami.
Jest odpowiedzialny między innymi za opracowanie strategii rozwoju Grupy oraz kształtowanie polityki sprzedaży, pełnego portfolio produktowego Spółki oraz budowanie i zarządzanie relacjami z Klientami.
Jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Marek Tymkiewicz
Dyrektor Finansowy Grupy CTL Logistics
Marek Tymkiewicz związany jest z dziedziną zarządzania finansami od początku swojej kariery zawodowej. Posiada znaczące, wszechstronne doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem i finansami. Przed dołączeniem do grupy CTL Logistics, pracował między innymi w firmach Pafal S.A., Ropczyce S.A., Bumar Łabędy i Kopex S.A. Na stanowisko Członka Zarządu CTL Logistics, Dyrektora Finansowego Grupy CTL Logistics Pan Marek Tymkiewicz został powołany z dniem 6 listopada 2017 roku.
Ukończył Inżynierię Materiałową na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ponadto ukończył studia podyplomowe z Ekonomii i Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Andrzej Pawłowski
Dyrektor ds. Operacji i Eksploatacji
Andrzej Pawłowski od początku swojej kariery zawodowej jest związany z koleją. Pracę w Polskich Kolejach Państwowych rozpoczął w 1985 r. od stanowiska nastawniczego. Następnie przeszedł wszystkie szczeble kariery związane z zarządzaniem ruchem kolejowym – był dyżurnym ruchu, dyspozytorem i zastępcą naczelnika Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym w Gdańsku.
W latach 2009-2011 był Dyrektorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Nadzorował pracę eksploatacyjną kolei, tworzenie rozkładów jazdy oraz zarządzał zespołem ponad 800 pracowników. Przez ostatnie lata przed zatrudnieniem w Grupie CTL pełnił funkcję Członka Zarządu i Dyrektora ds. Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora ds. Eksploatacji w PKP Polskich Liniach Kolejowych. Pracując w zarządzie PKP PLK był jednocześnie koordynatorem ds. bezpieczeństwa w Grupie PKP. W czasie swojej kariery wdrażał z powodzeniem wiele projektów, w tym jeden z największych programów poprawy bezpieczeństwa ruchu kolejowego, liczący ponad 220 projektów. Wdrażał również od podstaw kilka projektów informatycznych, wśród których był System Ewidencji Pracy Eksploatacyjnej „SEPE”, który ma dzisiaj ponad 20000 użytkowników. Wdrażał również od podstaw inne systemy informatyczne w PKP Polskich Liniach Kolejowych, między innymi System Wspomagania Dyżurnego Ruchu w prawie 2000 lokalizacji na całej sieci kolejowej oraz systemy Konstrukcji Rozkładów Jazdy i System Wspomagania Dróżników Przejazdowych.
Był również Wiceprezesem Związku Pracodawców Kolejowych.
Po związaniu się z Grupą CTL przez rok był Prezesem Spółki CTL Północ. Od 20 listopada 2018 Członek Zarządu Grupy CTL Logistics Dyrektor ds. Operacji i Eksploatacji oraz Członek Zarządu Spółki CTL Service.
Andrzej Pawłowski jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy, Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Gdańskim. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Uzyskał również tytuł MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim.
Nasz zespół
Firma to ludzie!
W naszej Grupie pracuje ponad 1000 osób w Polsce i Europie. To przede wszystkim nasz zespół pełniący służbę na torach – maszyniści, ustawiacze, rewidenci. Trochę anonimowi ale stanowiący mega istotne ogniwo funkcjonowania Firmy. Bez nich nic nie ruszy, nie pojedzie, nie dotrze do celu. Ale zanim Oni ruszą w trasę, sprawdzą stan techniczny ktoś ich musi zatrudnić, kupić wagon czy lokomotywę, zdobyć kontrakt i policzyć jego opłacalność. Ktoś inny musi ustalić harmonogram jazdy czy kupić rozkład … uff dużo tych działań wspierających, operacyjnych, dużo zaangażowanych profesjonalistów którzy każdego dnia dbają o ładunki Klientów, o kondycję biznesową Firmy.
Poniżej Ci mniej anonimowi, zawsze do dyspozycji zewnętrznego Klienta – zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Wiesław Paszkowski
Dyrektor ds. Sprzedaży / Rynek Paliw Płynnych i Chemii
+48 608 285 122 wieslaw.paszkowski@ctl.plDaniel Kuszke-Komasara
Menedżer ds. Sprzedaży / Rynek Paliw Płynnych i Chemii
+48 608 285 192 daniel.kuszke-komasara@ctl.plIgor Jędrychowski
Dyrektor ds. Sprzedaży/Rynek Towarów Masowych
+48 608 285 136 igor.jedrychowski@ctl.plMirosław Rudzik
Menedżer ds. sprzedaży /Rynek Towarów Masowych
+48 608 285 061 miroslaw.rudzik@ctl.plMarcin Niedźwiedzki
Menedżer ds. sprzedaży /Rynek Towarów Masowych
+48 608 285 141 marcin.niedzwiedzki@ctl.plJakub Bagnowski
Dyrektor Działu Organizacji i Planowania Przewozów
+48 662 284 210 jakub.bagnowski@ctl.plMonika Bogacka-Czerneńko
Dyrektor ds. Zakupów Grupy CTL Logistics
+48 608 285 008 monika.bogacka-czernenko@ctl.plMonika Mikon
Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Rzecznik Prasowy
+48 608 285 004 monika.mikon@ctl.plKatarzyna Stelmach
Dyrektor ds. Nadzoru Korporacyjnego i Organizacji
+48 666 348 837 katarzyna.stelmach@ctl.plSpółki - Logistyka
Spółki - Rekultywacja
Certyfikaty i licencje
CTL Logistics posiada licencję na wykonywanie usług transportu kolejowego w obrębie Unii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego – ważną na czas nieokreślony. Licencja pozwala na wykonywanie wszelkich przewozów towarów, w tym towarów niebezpiecznych oraz świadczyć usługi trakcyjne. Licencja nie uprawnia przedsiębiorcy do dostępu do infrastruktury kolejowej. Warunkiem korzystania z infrastruktury kolejowej jest zawarcie Umowy o wykorzystanie z zarządcą infrastruktury po przedstawieniu kopii licencji i certyfikatów bezpieczeństwa.
Podstawowe certyfikaty i licencje dla CTL Logistics:
- Certyfikat bezpieczeństwa część A
- Certyfikat bezpieczeństwa część B
- Certyfikat podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie
Spółka CTL Logistics posiada również wdrożone następujące systemy:
- System Zarządzania Jakością oparty na normie ISO 9001:2015
- System Zarządzania Środowiskiem oparty na normie ISO 14001:2015
- System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oparty na normie PN-ISO 45001
Organizacje branżowe
Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych (ZNPK) to organizacja zrzeszająca prywatnych, licencjonowanych przewoźników kolejowych. Celem ZNPK jest reprezentowanie interesów gospodarczych i społecznych zrzeszonych pracodawców, ml.in. poprzez ochronę wolnej konkurencji na rynku przewozów towarowych. ZNPK jest członkiem Europejskiego Zrzeszenia Przewoźników Towarowych (ERFA) z siedzibą w Brukseli, dzięki czemu ma wpływ na kształt europejskich regulacji w zakresie kolei.
Organizacja pozarządowa, reprezentująca sektor kolejowy w Polsce. Jest platformą współpracy firm, administracji, pasażerów i użytkowników kolei. W swoich pracach korzysta z doświadczenia analityków i praktyków oraz potencjału Rady Naukowej i Rady Fundacji złożonej z menedżerów dużych, często międzynarodowych firm kolejowych.
Aktywna na wielu płaszczyznach – od szerokiej debaty o przyszłości transportu, poprzez monitoring zmian prawa kolejowego aż po prace nad szczegółowymi rozwiązaniami technicznymi. Zaangażowana w prace w obszarach inwestycji, efektywności i konkurencyjności kolei, bezpieczeństwa i jakości prawa regulującego działalność transportową.
Jako jedna z kilku głównych organizacji branżowych prowadzi intensywną korespondencję z organami administracji, instytucjami krajowymi i międzynarodowymi oraz regulatorami rynku. Aktywnie uczestniczy w opiniowaniu aktów prawnych oraz programów i planów rozwojowych, a także posiedzeniach komisji parlamentarnych i branżowych zespołów roboczych.
Jednocześnie aktywny uczestnik debaty publicznej o przyszłości kolei i całego sektora transportu oraz jeden z najczęściej cytowanych kolejowych ośrodków opiniotwórczych.
Izba Gospodarcza Transportu Lądowego jest organizacją samorządu gospodarczego działającą od 1995r. Izba pełni rolę reprezentanta firm związanych z transportem kolejowym wobec administracji państwowej oraz organizacji krajowych i zagranicznych mających wpływ na działalność tych przedsiębiorstw. Zrzeszamy kilkadziesiąt podmiotów z całego kraju związanych z branżą kolejową.
Celem Izby jest ochrona interesów firm oraz występowanie do organów administracji państwowej i samorządowej z wnioskami i opiniami w zakresie regulacji dotyczących transportu kolejowego. IGTL ułatwia swoim członkom dostęp do wiedzy o aktualnych procesach gospodarczych, w szczególności dotyczących transportu i infrastruktury kolejowej. Współpraca z Izbą daje członkom możliwość bezpośredniego wpływu na kształtowanie warunków działalności i rozwoju transportu kolejowego, a także integruje branżę kolejową. W IGTL funkcjonują trzy sekcje branżowe: Przewoźników Kolejowych, Wagonów i Spedycji, Budownictwa Kolejowego.
IGTL to organizacja, która stawia na realne rozwiązywanie problemów sektora kolejowego. Jesteśmy aktywni we wszystkich obszarach związanych z inwestycjami kolejowymi oraz prowadzeniem działalności przewozowej. Naszą rolę jako reprezentanta przedsiębiorców działających w branży kolejowej oraz ważnego partnera w debacie merytorycznej dostrzegają najważniejsze instytucje, takie jak MI, UTK, TDT, CUPT.
Railway Business Forum jest związkiem pracodawców działającym na rzecz integracji środowiska kolejowego. To najbardziej wpływowa polska organizacja kolejowa, reprezentująca interesy przedsiębiorstw i spółek kolejowych w relacjach ze związkami zawodowymi pracownikami, organami władzy i administracji państwowej oraz europejskiej. Przez lata działalności RBF stworzyło szerokie lobby, które wpływa na rozwój rynku, propagowanie nowych inwestycji i podejmowanie decyzji przyjaznych dla branży transportu szynowego.
RBF przygotowuje analizy i raporty dotyczące sytuacji polskiego kolejnictwa a od roku 2010 regularnie wydaje również „Białe Księgi” poświęcone wybranym segmentom działalności kolei.
Zabiera także głos w sprawach istotnych dla członków organizacji, skutecznie zabiegając o lepsze prawo dla branży kolejowej w Polsce. RBF dba o wizerunek kolei w mediach, organizuje debaty, panele dyskusyjne i konferencje.
Centrum Efektywności Energetycznej Kolei (CEEK) to przestrzeń wymiany wiedzy i pomysłów, a także edukacji w zakresie efektywności energetycznej i racjonalnego gospodarowania zasobami dedykowane kolei. W działania CEEK zaangażowanych jest 95% wszystkich krajowych przewoźników, zarządca infrastruktury PKP PLK oraz eksperci m.in. z Instytutu Kolejnictwa, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Jagiellońskiego i Klubu Jagiellońskiego.
Centrum jest platformą dialogu przedstawicieli branży kolejowej, ekspertów i naukowców na temat działań w zakresie minimalizacji zużycia energii elektrycznej na kolei. CEEK ma także wspierać wymianę dobrych praktyk pomiędzy spółkami kolejowymi i dyskusję na temat najlepszych rozwiązań legislacyjnych w zakresie efektywności energetycznej.