Już czwarty raz magazyn Forbes i firma analityczno-badawcza Statista publikują Poland’s Best Employers 2024. Do udziału w badaniu zgłosiło się około 2tys. firm dających w Polsce pracę co najmniej 250 pracownikom i działających w jednej lub kilku branżach z 25 uwzględnionych w rankingu.

Ostatecznie na liście znalazło się 300 działających w Polsce firm, których osiągnięcia w zakresie HR zasłużyły na tytuł najlepszego pracodawcy. W anonimowych ankietach oceny dokonali sami pracownicy. Zwrócono się do reprezentatywnej grupy 20 tys. osób pracujących w dużych firmach. Ich odpowiedzi dostarczyły dane do analizy. Jest to bezpośredni głos zatrudnionych, co gwarantuje niezależność wyników.

Zastosowano dwa podstawowe kryteria oceny:

- rekomendacja bezpośrednia, czyli gotowość do polecania własnego pracodawcy znajomemu lub członkowi rodziny,
- rekomendacja pośrednia, czyli gotowość do polecania innych pracodawców w branży znajomemu lub członkowi rodziny

Obie rekomendacje uzupełniła ocena pracodawców w 7 obszarach: wizerunek i wzrost gospodarczy, relacje między pracownikami i zarządzanie, rozwój i perspektywy, obciążenie pracą, zrównoważony rozwój, płaca, warunki pracy i wyposażenie.

Grzegorz Bogacki, Prezes Zarządu CTL Logistics:

„Pozycja 7 w kategorii Transport i Logistyka to oczko wyżej w stosunku do ubiegłego roku. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoje głosy właśnie na naszą Spółkę. To dowód uznania dla realizowanej przez nas misji tworzenia atrakcyjnego i przyjaznego środowiska pracy dla naszych pracowników. Dziękujemy za docenienie naszych wysiłków i obiecujemy, że będziemy dążyć do jeszcze lepszych rezultatów w przyszłości”.