Obecnie proces świadczenia usług dla wszystkich klientów Grupy CTL przebiega prawidłowo. Przewozy krajowe jak i transgraniczne towarów, usługi w portach Gdańska i Gdyni oraz na kilkunastu bocznicach strategicznych dla gospodarki firm są monitorowane a nasze służby pracują 24h/dobę aby procesy nie były zachwiane.

Na bieżąco analizujemy sytuację i w razie potrzeby jesteśmy gotowi na podjęcie adekwatnych decyzji, skoordynowanych z zaleceniami organów państwowych, w szczególności instytucji ochrony zdrowia.

Na teraz:

  • Na bieżąco identyfikujemy zagrożenia na przejazdach na wszystkich granicach gdzie przewozy wykonują maszyniści z PL i z CTL Gmbh (minimalizacja ryzyka)
  • Jesteśmy w stałym kontakcie z regionalnymi zespołami zarządzania kryzysowego w całej Polsce oraz Kolejowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego w Warszawie w zakresie przejazdu pociągów towarowych i współpracy z administracją rządową.
  • Uruchomiliśmy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Grupie CTL, który koordynuje działania w całej Grupie CTL i w razie potrzeby współpracuje z administracją rządowa i samorządową.
  • Zreorganizowaliśmy zespoły pod kątem możliwości zdalnego wykonywania pracy tak, by większość kluczowych pracowników pracowała aż do odwołania w domach
  • Zapewniliśmy naszemu zespołowi pełen zakres środków technicznych i usług IT niezbędnych dla zachowania stałej komunikacji i pracy w trybie zdalnym.

Czas jest trudny i wyjątkowy dla wszystkich. Jednak jesteśmy gotowi do realizacji wszelkich świadczonych usług i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby w tym okresie czuli Państwo nasze wsparcie i wyjątkową mobilizację.