Faworytem decydującego meczu turnieju finałowego U22 kobiet była GTK Arka, ale podczas trwających od kilku dni koszykarki Zagłębia Sosnowiec pokazały, że potrafią walczyć z każdym rywalem. Drużyna z Sosnowca zajęła drugie miejsce w grupie B, wygrywając decydujący mecz o wejście do półfinału z ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. po dogrywce. Dwa dni wcześniej zespół Adama Kubaszczyka również po dodatkowym czasie gry przegrał z ENEA AZS Poznań.

Finał rozpoczął od kilkupunktowej przewagi gdynianek którą jednak błyskawicznie straciły a pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktową wygraną sosnowiczanek. Mecz był niezwykle wyrównany i do połowy czwartej kwarty żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi większej niż pięć punktów. W samej końcówce udało się to gdyniankom, które umiejętnie wykorzystały coraz większe zmęczenie zawodniczek Zagłębia Sosnowiec.

Przy wyniku 65:64 dla GTK Arki na niecałe trzy minuty przed końcem czwartej kwarty ważne 3 punkty zdobyła Julia Piestrzyńska. Od tego momentu Zagłębie nie zdołało już przeprowadzić skutecznej akcji w ataku. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 73:64 dla GTK Arka Gdynia. III miejsce zajęła drużyna ENEA AZS z Poznania.

Gratulujemy wszystkim drużynom, a dziewczynom Zagłębia Sosnowiec waleczności, waleczności i jeszcze raz waleczności! Pokazały prawdziwe serducho do walki! Tak trzymać!